• ساعت : ۰۸:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 57
  • کد خبر : ۲۵۶۵
شهرداری محمدیه به عنوان شهرداری منتخب استان توسط دستگاه قضا معرفی شد

کسب افتخار دیگری برای شهرداری محمدیه،شهرداری محمدیه به عنوان شهرداری منتخب استان توسط دستگاه قضا معرفی شد

در مراسمی که با حضور حجت الاسلام مصطفوی نیا رییس کل دادگستری استان، رجبی دادستان مرکز استان و دیگر مدیران استانی برگزار شد شهرداری محمدیه توسط دستگاه قضا به عنوان شهرداری منتخب استان معرفی و از مهندس محمد پیری شهردار محمدیه با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

محمد پیری شهردار محمدیه در حاشیه این مراسم با توجه به انتخاب این شهرداری توسط دستگاه قضا در حوزه پیشگیری از  وقوع جرم و آسیب های اجتماعی اظهار داشت: نقش شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا در راستای ارتقای آگاهی‌های عمومی، فرهنگ سازی و اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: بروز ناهنجارهای اجتماعی و جرایم مختلف در شهرها یکی از مشکلات حاد امروز شهروندان است به همین دلیل نقش مدیریت شهری در اتخاذ سیاست پیشگیری از جرم بسیار تاثیرگذار است

پیری تصریح کرد: شهرداری ها با ایجاد تغییرات در طراحی و برنامه ریزی مناسب مکانی، محیط را در برابر جرایم و آسیب های اجتماعی مقاوم نموده و با از بین بردن فرصت های مجرمانه در شهرها موجب کاهش میزان جرایم می شوند.

شهردار محمدیه با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این شهرداری در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد:

تعمیر و نگهداری مناسب مبلمان شهری،  تابلوها و علایم شهری و چراغ های روشنایی، شناسایی مکان های آسیب پذیر و رفع مشکلات طراحی و کاربری آنها، دقت در کاشت گیاهان به منظور جلوگیری از ایجاد گوشه های پنهان و فاقد نظارت، نورپردازی کافی و مطلوب و بهبود وضعیت روشنایی معابر عمومی، پارکها، پارکینگ ها و غیره، رعایت استانداردهای طراحی محیطی و مبلمان شهری و... از جمله اقدامات شهرداری محمدیه در راستای پیشگیری از بسیاری از جرایم شهری بوده است.

پیری افزود: تاکنون ۸۸ دوربین نظارتی و امنيتی در شهر محمدیه جانمایی و نصب شده است.

شهردار محمدیه خاطرنشان کرد: استقرار پلیس در پارک ها و بوستان های شهر در راستای امنیت فضاهای عمومی، حذف عواملی که زمینه سرقت های عمومی است، ایمن سازی فضاهای شهرداری از جمله فرهنگ سراها، همکاری با پلیس در خصوص نصب نرده ها وتجهیزات امنیتی در ساختمان‌ها و... از دیگر اقدامات شهرداری محمدیه در راستای پیشگیری از جرایم است.

پیری همچنین در خصوص کارهای انجام شده شهرداری محمدیه گفت: با هدف کاهش آسیب های اجتماعی نسبت به راه اندازی مشاغل کسب وکار ویژه زنان سرپرست خانوار، کمک به اشتغال معلولان و معتادان بهبود یافته، کمک به مراکز (NA) و راه اندازی مراکز ملاقات کودکان طلاق با والدین و...  اقدام شده است.

شهردار محمدیه یادآور شد: قطعا این موفقیت در سایه همراهی شورای اسلامی شهر و مراکز انتظامی و قضایی محقق شده که بار دیگر مسئولیت وتعهد ما را برای خدمت به شهروندان بیشتر کرده است که این شهرداری در راستای مسوولیت اجتماعی خود از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0